لوگو شرکت احداث و توسعه نیروگاه های مپنا - Mapna MD1
شرکت احداث و توسعه نیروگاه های مپنا -  گواهینامه صلاحیت پیمانکاران اجرای پروژه های صنعتی به روش طرح و ساخت
گواهینامه صلاحیت پیمانکاران اجرای پروژه های صنعتی به روش طرح و ساخت
شرکت احداث و توسعه نیروگاه های مپنا -  گواهینامه صلاحیت پیمانکاری
گواهینامه صلاحیت پیمانکاری
درباره ما

رشد صنعتي و پيشرفت هر كشور نيازمند ساختارهاي زيربنايي است و يكي از مهمترين اين ساختارها توليد برق و انرژي می باشد. پس از پيروزي انقلاب اسلامي و در دوران سازندگي پس از 8 سال دفاع مقدس، واگذاري پروژه‌هاي Turn-key مورد توجه كارفرمايان دولتي قرار گرفت و موجب شد شركت‌هاي پيمانكاري عمومي، در اين زمينه، رشد و توسعه يابند. در این راستا، شرکت مپنا از جمله شركت‌هايی بود که پا به عرصه وجود گذاشت.

شركت مپنـا در سال 1371 با هدف اجراي طرح‌‌هاي نيروگاه‌هاي حرارتي تأسيس گرديد. تجربه‌هاي موفق نيروگاه‌هاي اراك و منتظر قائم توسط شركت مپنـا و همچنین، نياز روز افزون كشور به انرژي در بخش‌هاي مختلف، وزارت نيرو و سازمان توسعه برق ايران را تشويق به عقد قرارداد 30 واحد نيروگاه گازي با شركت مپنا نمود. قرارداد 30 واحد نيروگاه گازي بعدها، "طرح سي توربين" در شركت مپنا نام گرفت. این طرح، در سال 1378، به ارزش بيش از يك ميليارد يورو ميان سازمان توسعه برق ايران و شركت مپنـا و بصورت EPC منعقد گرديد. در اين طرح که شامل احداث نیروگاه گازی در استان‌هاي مختلف ايران از جمله استان‌هاي تهران، كرمان، فارس، كردستان و خراسان بود، سازمان توسعه برق ايران و شركت مپنـا اهداف مشتركي را دنبال مي‌كردند. این اهداف شامل انتقال تكنولوژي، طراحي و ساخت تجهيزات در داخل كشور، افزايش توان مهندسي و بهبود دانش مديريت پروژه‌هاي نيروگاهي بود.

مديران ارشد شركت مپنـا، در زمان اجراي قرارداد 30 واحد گازي، به منظور ايجاد موقعيت‌هاي مناسب تر تجاري و انجام تخصصي فعاليت‌هاي ساخت و احداث نيروگاه، ‌اقدام به تاسيس گروه مپنـا و شركت‌هاي زير مجموعه آن با تعريف ماموريت خاص براي هر شركت نمودند. در حال حاضر گروه مپنـا مجموعه اي يكپارچه از بنگاه‌هاي اقتصادي متشكل از 39 شركت است كه در زمينه توسعه و ساخت نيروگاه‌هاي حرارتي بصورت پيمانكار اجرايي كليد در دست و سرمايه گذاري خصوصي و همچنين صنايع نفت و گاز و صنايع ريلي فعاليت مي كند. گروه مپنـا از آغاز تاسيس تا كنون بيش از 30.000 مگاوات از ظرفيت شبكه برق كشور را مهندسي، تامين تجهيزات، احداث يا سرمايه گذاري و اجرا نموده است.

چشم انداز شرکت

در سال 1400 (هـ ش) شركتي بنام در زمينه ارائه خدمات EPC در بازار داخلی و داراي حضوري پایدار در بازارهای بین المللی هدف با تمرکز بر خاورمیانه، شمال آفریقا و کشورهای منطقه خواهیم بود .

خط مشی نظام مدیریت یکپارچه

خط مشی نظام مدیریت یکپارچه
شركت توسعه يك، بعنوان سازماني دانش محور، ‌ چابك و يادگيرنده، همواره برگسترش بازار ، ارتقاء سطح رضايت و وفاداري مشتريان تاکید داشته و بهبود مستمرفرآيند‌هاي مهندسي،‌ تامين تجهيزات ، ساخت، نصب و راه‌اندازي در پروژه‌هاي نيروگاهي، ‌ صنعتي، عمراني و حوزه‌هاي مرتبط با انرژي های تجدید پذیر و تولید‌ پراکنده را سرلوحه خود قرار داده است. از اين رو همسو با سياست‌هاي كلان گروه مپنا و نظام مديريت استراتژيك شركت و در راستاي تعهد به توسعه پايدار و مسئوليت‌هاي اجتماعي و امنيت اطلاعات سازمان و زيرساخت‌هاي مرتبط، خط مشي نظام مديريت يكپارچه خود را بر اساس استانداردهاي بين المللي: ISO9001:2008, ISO10006:2003, OHSAS18001:2007, ISO14001:2004, ISO27001:2005 و از سه منظر كيفيت - ايمني، بهداشت و محیط زیست - امنيت اطلاعات بيان مي‌دارد

 

چارت سازمانی شرکت احداث و توسعه نیروگاه های مپنا - Mapna MD1