شرکت احداث و توسعه نیروگاه های مپنا _ توسعه یک

درباره ما

درباره ما

رشد صنعتي و پيشرفت هر كشور نيازمند ساختارهاي زيربنايي است و يكي از مهمترين اين ساختارها توليد برق و انرژي می باشد. پس از پيروزي انقلاب اسلامي و در دوران سازندگي پس از 8 سال دفاع مقدس، واگذاري پروژه‌هاي Turn-key مورد توجه كارفرمايان دولتي قرار گرفت و موجب شد شركت‌هاي پيمانكاري عمومي، در اين زمينه، رشد و توسعه يابند. در این راستا، شرکت مپنا از جمله شركت‌هايی بود که پا به عرصه وجود گذاشت.

شركت مپنـا در سال 1371 با هدف اجراي طرح‌‌هاي نيروگاه‌هاي حرارتي تأسيس گرديد. تجربه‌هاي موفق نيروگاه‌هاي اراك و منتظر قائم توسط شركت مپنـا و همچنین، نياز روز افزون كشور به انرژي در بخش‌هاي مختلف، وزارت نيرو و سازمان توسعه برق ايران را تشويق به عقد قرارداد 30 واحد نيروگاه گازي با شركت مپنا نمود. قرارداد 30 واحد نيروگاه گازي بعدها، "طرح سي توربين" در شركت مپنا نام گرفت. این طرح، در سال 1378، به ارزش بيش از يك ميليارد يورو ميان سازمان توسعه برق ايران و شركت مپنـا و بصورت EPC منعقد گرديد. در اين طرح که شامل احداث نیروگاه گازی در استان‌هاي مختلف ايران از جمله استان‌هاي تهران، كرمان، فارس، كردستان و خراسان بود، سازمان توسعه برق ايران و شركت مپنـا اهداف مشتركي را دنبال مي‌كردند. این اهداف شامل انتقال تكنولوژي، طراحي و ساخت تجهيزات در داخل كشور، افزايش توان مهندسي و بهبود دانش مديريت پروژه‌هاي نيروگاهي بود.

مديران ارشد شركت مپنـا، در زمان اجراي قرارداد 30 واحد گازي، به منظور ايجاد موقعيت‌هاي مناسب تر تجاري و انجام تخصصي فعاليت‌هاي ساخت و احداث نيروگاه، ‌اقدام به تاسيس گروه مپنـا و شركت‌هاي زير مجموعه آن با تعريف ماموريت خاص براي هر شركت نمودند. در حال حاضر گروه مپنـا مجموعه اي يكپارچه از بنگاه‌هاي اقتصادي متشكل از 39 شركت است كه در زمينه توسعه و ساخت نيروگاه‌هاي حرارتي بصورت پيمانكار اجرايي كليد در دست و سرمايه گذاري خصوصي و همچنين صنايع نفت و گاز و صنايع ريلي فعاليت مي كند. گروه مپنـا از آغاز تاسيس تا كنون بيش از 30.000 مگاوات از ظرفيت شبكه برق كشور را مهندسي، تامين تجهيزات، احداث يا سرمايه گذاري و اجرا نموده است.

 

معرفي شركت احداث و توسعه نيروگاه‌هاي مپنا- توسعه يك

شرکت توسعه یک مپنا، در سال 1378 در قالب "طرح 30 توربین گازی" در درون شرکت گروه مپنا پایه گذاری شد. با تغییر ساختار گروه مپنا، طرح موفق 30 توربین گازی به عنوان اولین شرکت مستقل در خانواده مپنا، تحت عنوان "شرکت احداث و توسعه نیروگاه های مپنا- توسعه یک" به ثبت رسید و مقرر شد طرح 30 توربين با راه‌اندازي 16 واحد نيروگاهي با 2544 مگاوات و همچنين پروژه‌هاي طرح چهار نيروگاه در قالب شركت توسعه يك، ادامه فعاليت‌دهند.

 

 

زمینه فعالیت

شرکت توسعه1، شرکتی با توانمندی های قابل توجه در زمینه طراحی مهندسی، تأمین، ساخت، نصب و راه اندازی پروژه های نیروگاهی و صنعتی است. این شرکت با خلاقیت و توانایی راهبری و مدیریت نهادینه شده به عنوان یک برند در بین رقیبان خود می باشد و این امر موجب شده مدیریت گروه مپنا، از سال 1392، توسعه ماموریت های جدید کاری در بخش انرژی های نو، تولید پراکنده، تولید همزمان برق و حرارت و فعالیت EPC  در زمینه کسب و کارهای جدید را به این شرکت محول نماید.

 

 

توانایی ها

این شرکت در طول 15 سال فعالیت در زمینه اجرای پروژه های مختلف نیروگاهی، توانسته است با اجرای 30 پروژه بزرگ و نصب و راه اندازی 120 واحد نیروگاهی، ظرفیتی حدود 19000 مگاوات به شبکه برق کشور اضافه نماید. مدیریت و راهبری پروژه هایی با ارزش بیش از 10 میلیارد یورو، توانایی و قابلیت شرکت توسعه یک مپنا را به خوبی بیان می نماید به نحوی که این شرکت را در رده بزرگترین شرکت های کشور و واجد احراز عنوان بزرگترین پیمانکار اجرایی نیروگاه های برق در ایران و غرب آسیا قرارداده است. از این رو شرکت توسعه یک با دارا بودن کارنامه ای درخشان در طراحی، تأمین تجهیزات و مدیریت اجرایی بخش های کلیدی نیروگاه ها نظیر سیستم های کولینگ، تأمین سوخت، تصفیه آب، آتش نشانی و پست برق ضمن حفظ توانایی های خود در این حوزه ها، توانایی اجرای مأموریت های جدید را نیز به قابلیت های خود افزوده است.

 

 

کارکنان

شرکت توسعه یک، همواره تلاش نموده است تا با اتکا به نیروی انسانی کارآزموده و متخصص و به کارگیری دانش فنی روز و همچنین همکاری با تأمین کنندگان معتبر داخلی و خارجی، پروژه های خود را در زمان مقرر و با هزینه و کیفیت مناسب به اتمام رسانده و رضایت مشتریان خود را جذب نماید. ارزش و حجم پروژه های اجرا شده، گواه روشنی بر این ادعا است. در حال حاضر شركت توسعه یک  با بيش از 600  نفر نیروی انسانی که در واحدهای مختلف مشغول می باشند، سهم بسزایی در اجرا و احداث پروژه های نیروگاهی گروه مپنا دارد.

 

موقعیت شرکت

شرکت توسعه یک با مرکزیت در تهران، خیابان آفریقا و انجام فعالیت های اجرایی و تخصص نیروگاهی با توليد بيش از 18000 مگاوات برق در 27 منطقه کشور، بزرگترین پیمانکار EPC احداث نيروگاه‌هاي گازی در کشور است. آنچه علاوه بر رضایت مشتریان موجب خرسندی و سرافرازی شرکت توسعه یک در اجرای پروژه ها بوده، اهتمام ویژه به تعهدات اجتماعی به ویژه رعایت مسایل زیست محیطی است.

 

تماس با ما

تهران، بزرگراه آفریقا، جنوب چهاراره حقانی، نبش کوچه زوبین، پلاک 15

کد پستی: 1518614411

صندوق پستی: 617/15175

تلفن: 82980000 (21) (98+)

آدرس ایمیل:  customer@mapnamd1.com