افتتاح نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان

نیروگاه ۱۲۶ مگاواتی مقیاس متوسط زاهدان به صورت ویدیو کنفرانس توسط سرپرست ریاست جمهوری و با حضور وزیر نیرو و هیئت همراه در سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

شرکت برق حرارتی به منظور رفع کمبود برق در منطقه جنوب‌شرق کشور، جلوگیری از افت ولتاژ شبکه موجود، اشتغالزایی و استفاده از قابلیت‌های پیمانکاران و سازندگان تجهیزات و مشاوران داخلی، ساخت نیروگاه های مقیاس متوسط زاهدان، دورود، جاسک، خاتم و شوش را در دستور کار قرار داد.

احداث بخش گاز نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان که فاز اول از قرار داد ابلاغی پروژه های مقیاس متوسطMGT40  به کارفرمایی برق حرارتی میباشد، مشتمل بر 3 واحد توربین به ظرفیت 42*3 مگاوات، 3 واحد ژنراتور به همراه تجهیزات جانبی بخش GTG ، اجرای ساختمان کنترل مرکزی و گازوئیل سوز کردن واحد اجرا شده قبلی، به صورت EPC به شرکت احداث و توسعه نیروگاههای مپنا- توسعه یک ابلاغ گردید.

فاصله شروع کار تا سنکرون واحد حدود 6 ماه بطول انجامیده است. گفتنی است سنکرون سه واحد این نیروگاه در فاصله کمتر از یکماه (26روز) انجام شده است.

پروژه نیروگاه مقیاس متوسط زاهدان در زمینی به مساحت 3.2 هکتار در کیلومتر 10 جاده زاهدان به گوربند روبروی تصفیه خانه آب واقع شده است.

کارفرمای این پروژه شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی و مشاور آن نیز شرکت مهندسین مشاور قدس نیرو است.

اخبار